Pelerini din străinătate la mănăstirea Ţigăneşti

Recent cuviosul părinte stareţ Irinarh (Costru) a primit o delegaţie în frunte cu Generalul de brigadă dl Mircea Mândrescu Comandantul Centrului Întrunit de Analiză și Lecții Învățate al NATO şi Locotenent-Colonelul Michael Kleibaum şeful secţiei echipei mobile de Asistenţă în Lecţii Învăţate.

Părintele stareţ a a relatat înalţilor oaspeţi crâmpeie din istoria mănăstiri, totodată a făcut o trecere în revistă a realizărilor obştei monahale din ultimii ani.

Pelerinii au vizitat edificiile mănăstireşti, precum şi împrejurimile pitoreşti de pe lângă mănăstire.

Oaspeţii au avut ocazia să se închine la sfinţeniile mănăstirii precum şi să aprindă lumânări pentru sănătate şi pentru odihna celor răposaţi.