La Fabrica de Mobilă ”Tandem” a avut loc un eveniment de suflet

La Fabrica de Mobilă ”Tandem” a avut loc un eveniment de suflet

La Fabrica de Mobilă ”Tandem” din Chișinău a avut loc un eveniment de suflet. Locul unde lucrează peste 150 de oameni a fost sfințit. Slujba de sfințire a fabricii a fost oficiată de părintele egumen Roman, părintele Tihon și diaconul Victor.

”Zi de zi lucrătorii fabricii noastre vin aici și depun tot efortul pentru a crea confortul în casele dumneavoastră. Noi ne dorim să vă fie familiile unite și pline de dragoste!”, scrie Corneliu Sau, directorul ”Tandem”, pe pagina sa de pe o rețea de socializare.

De asemenea, în cadrul slujbei de sfințire, preoții prezenți au binecuvântat lucrătorii și au săvârșit o rugăciune de binecuvântare a deplasării lucrătorilor în Italia, unde va avea loc Salonul de Mobilă de la Milano. Aceștia i-au îndemnat să ducă numele Moldovei peste hotare.

”Tandem” este o fabrică modernă de mobilă din Republica Moldova, ce pune la dispoziția clienților o gamă variată de mobilă de înaltă calitate.

a consemnat Ana Casian

Share